Radionice za roditelje osnovnih i srednjih škola „USPJEŠNO RODITELJSTVO“

Autor: Jelena Urošević-Hušak, 21. 10. 2021.

U OŠ Veruda Pula od 12. listopada 2021. godine u tijeku je održavanje edukativnih radionica za roditelje pod nazivom Radionice za roditelje učenika osnovnih i srednjih šk

ola "Uspješno roditeljstvo". Dvosatne radionice, koje se održavaju jedanput tjedno u osam susreta, organizira Udruga za osobni rast i razvoj "Odiseja" iz Pule a voditeljice su članice Udruge, psihologinja Jasminka Brlas i pedagoginja Jasminka Brkljača.

Kroz kraća teorijska izlaganja polaznici radionice upoznaju se sa znanstvenim stajalištima o pozitivnoj interakciji roditelja i djeteta, te se kroz međusobnu razmjenu iskustva upoznaju i s drugim mogućim načinima.

Ciljevi radionica su:

- upoznavanje teorije straha i osvješćivanje briga i strahova s kojima se roditelji susreću u svojoj ulozi

- upoznavanje osnova komunikacije i komunikacijskih vještina koje pomažu uspostavljanju i održavanju kvalitetnijeg odnosa s djetetom

- upoznavanje vrsta odgojnih pristupa i njihove povezanosti s razvojem samopouzdanja kod djece

- upoznavanje partnerske suradnje roditelja i škole

- uzajamna razmjena iskustava u grupi, međusobno razumijevanje i podrška u roditeljskoj ulozi.

Radionice za roditelje su besplatne. Projekt je financiran iz proračuna Grada Pule-Pola.