« Travanj 2024 »

Prijevoz učenika - obavijest Pulaprometa

Poštovani roditelji,

Želimo Vas izvijestiti da u novoj školskoj godini, učenici OŠ prijevoz mogu koristiti isključivo uz korištenje godišnjih učeničkih beskontaktnih voznih karata.

Novi sustav naplate precizno registrira svakog putnika i svaku vožnju, te Vas želimo informirati da je nužno za učenike koji se upisuju školsku godinu dostaviti slijedeće potrebne dokumente:

1. Spisak učenika ovjeren od nadležne službe ,

2 . Fotografiju učenika ,

i dostaviti u naš ured karata već na kraju školske godine lipanj/srpanj 2022.g. s napomenom da je ovjereni spisak i fotografiju moguće dostaviti najkasnije do 01.08.2022.

Učenici koji već posjeduju godišnje učeničke beskontaktne karte dužni su iste produžiti tijekom kolovoza 2022.godine za slijedeću školsku godinu s napomenom da su učenici koji upisuju peti razred osnovne škole dužni dostaviti novu fotografiju kako bi im se izradila nova beskontaktna karta. Cijena izrade je 35,00 kn na teret korisnika.

Za oštećene (neupotrebljive) karte učenici mogu izraditi nove karte uz plaćanje izrade karte 35,00 kuna.

Osnove za stjecanje prava korištenja i produljenja godišnjih učeničkih karata je ovjeren spisak učenika. Karte vrijede od 01.09.2022. do 30.06.2023., karte se mogu produžavati od 20-tog kolovoza.

Molimo Vas da predate svu dokumentaciju potrebnu za izradu/produljenje godišnje učeničke vozne karte.

Posebno NAGLAŠAVAMO da će učenici moći koristiti prijevoz isključivo putem beskontaktnih voznih karata. U protivnom moći će se voziti uz vrijednosnu beskontaktnu kartu po cijenama: I zona — 7,00 kuna, II zona — I I kuna ili kupovinom karte za jednu vožnju u autobusu u vrijednosti: I zona — 11,00 kuna, II zona — 15,00 kuna.

Potvrde o redovnom školovanju

Poštovani učenici, roditelji i skrbnici,

na poveznici: https://potvrde.skole.hr/login

možete preuzeti i ispisati elektronički zapis/potvrdu o statusu redovitog učenika.

Sustav za izdavanje e-potvrda o statusu školovanja redovitog učenika omogućava izdavanje potvrde u različite svrhe, a podatke o učenicima preuzima iz baze podataka e-Matica u kojoj su svi učenici.

U padajućem izborniku moguće je izabrati svrhu potvrde.

Prijava se za sve učenike vrši putem AAI@EduHr elektroničkog identiteta.

U sustav se mogu prijaviti i roditelji svojim pristupnim podacima u sustavu e-Građani.

Izbor predstavnika radnika u školski odbor Oš Veruda
Oglasna ploča škole
Duplikat svjedodožbe

Duplikat svjedodžbe izdaje se na zahtjev stranke i u skladu sa Zakonom o dokazivanju stečene školske Spreme (NN br. 27/76).

Prije traženja duplikata svjedodžbe nije potrebna prethodna objava u Narodnim novinama zbog gubitka ili nestanka iste.

Stranka je dužna u tajništvo Škole predati ispunjen Zahtjev za izdavanje duplikata svjedodžbe. Obrazac Zahtjeva nalazi se u privitku.

Upravna pristojba za duplikat svjedodžbe plaća se u iznosu 70,00 kuna prema Tr.br.52.toč.6. Uredbe o Tarifi upravnih pristojbi (NN br. 8/17).

Pristojbu plaća podnositelj zahtjeva za izdavanje duplikata svjedodžbe u trenutku predaje zahtjeva.

Osoba koja je na temelju članka 8. Zakona o upravnim pristojbama (NN br. 115/16, oslobođena od plaćanja upravne pristojbe, obvezna je uz zahtjev priložiti odgovarajuću ispravu kojom dokazuje svoj status (potvrdu/rješenje nadležnog tijela), radi oslobođenja od plaćanja upravne pristojbe na duplikat svjedodžbe.

Na temelju članka 9. stavka 2. točke 23. Zakona o upravnim pristojbama (NN br. 115/16) upravna pristojba se ne plaća za izdavanje svjedodžbi kao dokaza o stručnoj spremi i obrazovanju za nezaposlene osobe koje se javljaju na natječaje za zapošljavanje.

Duplikat svjedodžbe izdaje se na obrascu koji je isti kao i obrazac originalne svjedodžbe, a ako škola više ne posjeduje originalni obrazac izdaje se prijepis ocjena na praznom papiru s podacima iz matične knjige učenika, ovjeren od strane ravnatelja.

Zamolba za izdavanje duplikata.docx