Učenici produženog boravka Osnovne škole Veruda Pula posjetili su zanimljivu i poučnu izložbu pod nazivom „Kukci našeg grada”, koja se održala u tvrđavi Casoni Vecchi od 11. do 25. listopada. Na izložbi su učenici imali priliku vidjeti brojne fotografije kukaca, kao i preparirane primjerke koji su ih posebno oduševili.
Ono što je ovu izložbu činilo posebnijom bila je njezina interaktivnost – učenici su i sami sudjelovali u stvaranju izložbenog postava, pridonoseći vlastitim crtežima kukaca. Time su učenici ne samo učili o prirodi i važnosti kukaca u našem ekosustavu, nego su i pokazali svoju kreativnost i maštu.
Izložbu je posjetilo pet skupina produženog boravka, svaka sa svojom učiteljicom, a naši su učenici ostvarili i zapažen uspjeh. Ivano Ulešić iz 2.a osvojio je najgradu za najbolji crtež kukca, a Mila Bakić iz 3.c osvojila je 2. mjesto, dok je skupina PB 3.b/c s učiteljicom Anom odnijela nagradu za najbolju skupinu i grupni rad: plakat Kukci u našem domu.
Ovaj posjet bio je sjajna prilika da učenici na zabavan i poučan način nauče više o svijetu kukaca te razviju svijest o važnosti očuvanja prirode. Osim novih znanja, kući su ponijeli i lijepe uspomene i vrijedne nagrade. (A.B.V.)














