« Svibanj 2024 »

Škole za Afriku (UNICEF) u OŠ Veruda 2021./2022.

Tijekom nastavne godine 2021./2022. naša je škola šestu godinu zaredom bila uključena u UNICEF-ov međunarodni projekt Škole za Afriku. Kao i prethodne nastavne godine prikupljali smo sredstva za istočnoafričku otočnu državu Madagaskar, a tijekom ove godine prikupili  smo 360,80 kn.

U projektu su tijekom cijele nastavne godine bili uključeni učenici sedmih razreda, učenici 8.b i 8.c razreda, a povremeno i drugi pojedinci neovisno o razrednom odjeljenju. Najveći naglasak na odgojno-obrazovnoj komponenti stavljen je u 8.b i 8.c razredu tijekom veljače i ožujka 2022. kad smo unutar nastave Geografije obrađivali sadržaje vezane za Afriku.

Od nekih značajnih akcija izdvojit ćemo obilježavanje Dana kravate 2021. čijim su povodom učenici 8.c razreda povezali jedan od naših simbola sa simbolima Afrike te su to upriličili prigodnim panoom u holu škole. Uz to svakako treba spomenuti Dan boja kada su krajem ožujka učenici 8.b i 8.c razreda svojim umjetničkim izričajem pridonijeli razigranosti našeg školskog prostora, gdje su izvjesili zastave svih afričkih država koje su prethodno samostalno izrađivali. Učenici 7.c i 8.b razreda izrađivali su tematske karte Afrike, odnosno Madagaskara te su uz njih izdvojili prirodno-geografska i društveno-geografska obilježja prostora uz likovni izričaj.

Ovim putem zahvaljujemo se svim učenicima koji su bili uključeni u ovogodišnji projekt Škole za Afriku uz nadu da će iduće godine biti još veći interes kako u predmetnoj tako i razrednoj nastavi. S našim aktivnostima svakako planiramo nastaviti i ubuduće kako bismo razvijali svijest o drugima, a samim time radili na sebi samima.

(Ivan Gambiroža, koordinator projekta Škole za Afriku u OŠ Veruda Pula)

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 8. 7. 2022.