« Svibanj 2024 »

Međunarodni humanitarni dan (UNICEF – Škole za Afriku)

Povodom obilježavanja Međunarodnog humanitarnog dana učenici OŠ Veruda – Pula u sklopu izvannastavnih aktivnosti UNICEF – Škole za Afriku i Građanski odgoj i obrazovanje te dodatne nastave iz Geografije organizirali su akciju prikupljanja donacija za djecu istočnoafričke države Etiopije. Učenici su donacije prikupljali tijekom velikih odmora (23., 24. i 30. studenog te 1. prosinca) te su prikupili ukupno 1.299,55 HRK koji su uplaćeni na račun UNICEF-a. Napominjemo kako je u uračunatu svotu uključeno i 15 centi koje je netko donirao, umjesto kojih smo ubacili 2 kn kako bi bilo lakše pri zbrajanju prikupljenih sredstava. Komisiju za zbrajanje prikupljenih donacija sačinjavali su učenici 8.c razreda Jelena Bojović, Petar Adžaga i Martin Maružin te učitelj geografije i koordinator projekta Škole za Afriku Ivan Gambiroža. Ovim putem zahvaljujemo  se svim učenicima i djelatnicima škole koji su još jednom pokazali kako uvijek rado pomažu onim najpotrebitijima.

U nastavku se nalazi poruka zahvale koordinatorice UNICEF-ovog projekta Škole za Afriku, Sare Parage…

najljepše zahvaljujemo na donaciji u iznosu od 1,299.55 kuna koju su učenici i djelatnici Osnovne škole Veruda prikupili u sklopu UNICEF-ovog programa Škole za Afriku i na taj način podržali djevojčice i dječake Etiopije kojima je potrebna naša pomoć. Od srca hvala na vašoj velikodušnoj podršci i solidarnosti kojima doprinosite da se najranjivijoj djeci Afrike omogući da vlastitu sadašnjost i budućnost osnaže kroz obrazovanje.

U ovoj godini udružili smo se u stvaranju obrazovnih mogućnosti za djecu Etiopije kako bi svako dijete imalo sve potrebno za školovanje, a donacija Vaše škole pomaže ostvariti taj važan cilj. Vašu donaciju uložit ćemo u provedbu UNICEF-ovih programa obrazovanja u Etiopiji: gradnju novih i obnavljanje postojećih škola na način da budu sigurne od vremenskih nepogoda, podršku djeci koja su morala prekinuti obrazovanje, knjige i školski pribor, povećanje dostupnosti predškolskog obrazovanja i ostale aktivnosti zahvaljujući kojima ćemo osnažiti pravo djevojčica i dječaka Etiopije na obrazovanje dostojno svakog djeteta.

Posebne zahvale upućujemo svim djelatnicima škole koji kroz provedbu programa Škole za Afriku imaju važnu ulogu u prenošenju plemenitih i humanih vrijednosti na svoje učenike.

Hvala vam na trudu i zalaganju kojim ste doprinijeli da zaštitimo prava najranjivije djece Etiopije i širimo ozračje solidarnosti u našoj zemlji.

Želimo vam mnogo sreće, uspjeha i zajedništva u daljnjoj provedbi programa, prikupljanju sredstava za najranjiviju djecu Afrike i iskoracima koje činite za svijet dostojan svakog djeteta.

….

Srdačan pozdrav,

Sara

Humanitarni rad i obrazovne sadržaje programa Škole za Afriku i dalje ćemo provoditi na razini naše škole, a o svim većim akcijama informirat ćemo vas i dalje. (I.G.)

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 20. 12. 2022.