« Svibanj 2024 »

Projekt "Moj kvart Veruda"

Učenici trećih razreda produženog boravka sudjelovali su u projektu "Moj kvart Veruda". Projekt je svojevrsni nastavak prošlogodišnjeg projekta "Austrougarske vile Verude", a cilj mu je bio učenike upoznati s poviješću Verude, usvojiti osnovne podatke o granicama i stanovništvu našeg kvarta, poznatim ličnostima, parkovima, ustanovama i sportskim klubovima koji rade i djeluju na području Verude; priobalju, reljefu, prirodi i njezinim promjenama kroz povijest i godišnja doba.

Projekt se provodio od rujna 2022. do lipnja 2023. godine.
Kroz razne izlete, posjete, istraživački- individualni i grupni rad, učenici su pobliže upoznali kvart u kojem žive i idu u školu.
Projekt je započeo u rujnu, kada su učenici u sklopu Tjedna mobilnosti posjetili Aquarium na Verudeli, a zatim nastavili posjetom sportskim klubovima (SRC Veruda, Dom sportova Mate Parlov, Jedriličarski klub Vega) i upoznavanjem s poznatim ličnostima Verude (Robert Pauletta, Nenad Marjanović).
U drugom polugodištu nastavili su s istraživanjem utvrda i parkova (Fort Bourgignon, Piramida, Mornaričko groblje, Mornarički park, Art park...), posjetom raznim ustanovama (Dom za starije Alfredo Štiglić, Dom Ruža Petrović, Dnevni centar za rehabilitaciju Veruda, DC Karlo Rojc), istraživanjem priobalja Verude, a projekt su završili na najbolji mogući način- posjetom Fratarskom otoku (otok Veruda, Verudski zaljev) i kupanjem na poznatim plažama kvarta Verude.
Za kraj, učenici su napravili knjige koje će im ostati kao trajna uspomena i roditeljima su prezentirali projekt. (A.B.V.)

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 21. 6. 2023.