« Travanj 2024 »

Skriveno blago - od srca do srca

Još jedno Skriveno blago Verude je iza nas! Tjednima smo se pripremali, smišljali i izrađivali najraznovrsnije rukotvorine u našoj tvornici mašte, uvježbavali plesne, glazbene i sportske nastupe i pronašli mnoga, mnoga skrivena blaga među nama. U petak 16. prosinca 2016. sve smo to pokazali roditeljima, bakama, djedovima, rođacima, susjedima, poznanicima i slučajnim prolaznicima. Toga dana školskim hodnicima zavladala je čarolija i ispunila srca školaraca i posjetitelja. Čarobne teglice za smirenje, galaksije u teglici, oblaci za oko vrata, profi origami pingvini, ukrasni miševi od orahove ljuske i rukopisne kirigami čestitke izrađene na licu mjesta, najmaštovitiji božićni ukrasi, mirisni jastučići, nakit, hand made snjegovići od riže, lampioni od teglica, makete jaslica i zimskih pejzaža. a sve to su učenici ponosno izložili na uređenim štandovima i ponudili posjetiteljima prekrasan božićni sajam. Za glazbenu kulisu potrudili su naši učenici-glazbenici koji su po hodnicima i među štandovima izvodili solo nastupe, a slagala se i rubikova kocka i igrao šah – svatko je otkrio svoje skriveno blago u sebi i pokazao ga posjetiteljima!

Fotogalerija   Video  Facebook

Nakon maštovite školske priredbe svoje umijeće su predstaviti Piccoli Terremoti i Čarobna frula, a u školskoj dvorani održao se pravi festival sporta i zabave: prvo su Gazele nastupile svojim svake godine sve kreativnijim gimnastičkim koreografijama uz glazbu, zatim su učenici predstavili sportove kojima se bave (odbojka, košarka, nogomet, rukomet, karate, judo, hrvanje, kung fu, tae kwon do, koturaljkanje, atletika), a za kraj sportskog dijela prof. Popović je s ekipom tae kwon do kluba izveo očaravajući nastup. Uslijedili su plesni izvođači s predivnim koreografijama: SaltatrixInfinitySense & DanceCool Step i Art Dance. Ekipa AB Originala, osim izvrsnog breakdance nastupa, pobrinula se za kompletnu glazbenu kulisu sportsko-zabavnog programa, a sam program vodio je naš bivši učenik Dino Čordaš.

Sve vrijeme održavanja ove humanitarne akcije štandovi s rukotvorinama su radili punom parom, „ulični“ svirači nisu prestajali s glazbom, a posjetitelji su se mogli osvježiti na punktovima s pićem i grickalicama. Manifestacija je završila nezaobilaznom čajankom u organizaciji Zemlje zabave.

Još jednom smo pokazali da – ZAJEDNO SMO JAČI - izbrisali smo granice među nama i svi se udružili u želji da složno pomognemo potrebitima i pošaljemo poruku ljubavi, mira i tolerancije. Zahvaljujemo svim suradnicima, gostima, izvođačima, donatorima i posjetiteljima, koji su još jednom pokazali veliko srce i podržali nas u humanitarnom radu naše škole!

Hvala odheartroditeljima, bakama, djedovima, svim prijateljima i susjedima na nesebičnoj podršci i pomoći. Hvala odheartsvim vanjskim suradnicima, odnosno prijateljima, plesačima SaltatrixInfinity, Sense & Dance, Cool Step i Art Dance na predivnim koreografijama. Hvala odheartekipi AB Originala na svemu. Hvala svim sportašima od 1. do 8. razreda koji su se hrabro borili protiv treme. Hvala Korini Lajic i Gazelama na vrhunskom nastupu. Hvala prof. Popoviću i cijeloj tae kwon do ekipi na očaravajućem nastupu. Hvala svima na donacijama. Hvala Zemlji Zabave na čajanci. Hvala udruzi Pokloni mi budućnost

na farbanju noktiju i frizurama. Hvala, PIccoli Terremoti, na preslatkom nastupu. Hvala Čarobnoj fruli na divnim pjesmama. Hvala "uličnim sviračima" na neprekidnoj glazbenoj kulisi tijekom cijelog događaja. Hvala KUD-u škole na lijepoj priredbi. Hvala svim medijima koji su nas pratili. Hvala svima koji ste svojim dolaskom podržali naš događaj. Hvala Alenu koji je pokrenuo ovaj događaj.
I, naravno, hvala našem prijatelju i kolegi prof. Doriću što nas je opet okupio.heart

Ne zaboravite, skriveno blago se krije u svakom od vas... samo čeka da se otkrije!

Fotogalerija   Video  Facebook

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 18. 12. 2016.