« Svibanj 2024 »

Saša Krajnović, najučenica, priprema se za državna natjecanja

Saša Krajnović, učenica 7.b razreda, poznata je po bezbroj nagrada i osvojenih mjesta na županijskim i državnim natjecanjima. Uz to, pet puta je proglašena najčitateljicom u Puli. Počela je čitati kada je imala četiri godine. Nekada je čitala knjigu ili više na dan, ali, kako kaže, sada više ne stigne čitati tako puno radi škole i školskih obaveza. Najdraža knjiga joj je "Kradljivica knjiga", najdraži žanr znanstvena fantastika, a najgori su joj horori.

Osim što puno čita, Saša i lijepo piše. Njezin rad "Ja, gljiva" predložen je za državnu razinu LiDraNa. Saša kaže da ne piše puno, ali kada nešto radi, želi da sve ispadne fantastično.

Uz LidraNo, Saša je učestvovala u mnogim natjecanjima i to iz hrvatskog jezika, biologije, kemije, geografije, u šahovskom natjecanju, informatičkoj štafeti. Na natjecanjima na županijskoj razini osvojila je zavidna mjesta. Uz sva natjecanja Sašin likovni rad plasiran je na državnu razinu gdje je osvojio drugo mjesto.

No tu nije kraj. Saša se trenutno priprema za državno natjecanje iz biologije i kemije, a to su joj i najdraži predmeti.

U razgovoru sa Sašom otkrili smo da joj je najdraža žuta boja. Kada odraste Saša bi htjela biti biologinja. Voli igrati šah, crtati i skupljati školjke, a donedavno je igrala i stolni tenis. Ovako svestranu djevojku rijetko se sreće.

Saša, želimo ti da ostvariš sve svoje snove!

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 14. 4. 2017.