« Travanj 2024 »

Projekt „Želim stablo“: Profil Klett – Osnovna škola Veruda Pula

KLIKOM NA LIKE PODRŽITE NAŠU ŠKOLU!

Krajem 2017. godine počele su pripreme za sudjelovanje u projektu "Želim stablo". U projektu su sudjelovali profesor informatike Boris Bulešić, profesor tehničke kulture Ivan Iskra sa svojom tehničkom grupom (Saša Krajnović, Anđelo Stropnik, David Lunko, Anja Bakić, Ines Dukić, Leon Kardaš, Goran Mihajlović, Marin Strmotić, Juraj Unukić, Luka Kaić, Samuel Miljković i Francesco Delzotto) te profesorica razredne nastave Gabrijela Perić-Kolić sa svojim prvim a razredom.

Cilj ovog projekta bio je spoznati pravu vrijednost stabala za ljude i njihovo okruženje te sadnja drveća i biljaka kako bi se poboljšala kvaliteta zraka.

KAKO JE SVE ZAPOČELO?

Sve je počelo početkom desetog mjeseca kada su naši profesori dobili letke izdavača Profil - Klett o projektu. U jednom im je trenutku sinula ideja o sudjelovanju naše škole u projektu i tada je započela naša avantura s microbitovima.

U TRI KORAKA DA USPJEŠNOG PROJEKTA

Naš projekt se razvijao u tri dijela. Prvi dio su obavili naši profesori koji su osmislili ideju i realizirali projekt u glavama. Drugi dio su realizirali učenici tehničke skupine s profesorom koji su programirali microbitove kako bi pokazali nedostaje li biljci vode ili joj je pretoplo na suncu i želi li da je se stavi u hlad. Treći dio izvršili su naši maleni prvašići uz pomoć svoje učiteljice koji su se kroz nekoliko sljedećih tjedana trajanja projekta s ljubavlju brinuli o biljci uz pomoć microbitova.

(Romina Kliman)

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 30. 4. 2018.