« Travanj 2024 »

Glazbeni poučak

U četvrtak, 4.10.2018. godine, nakon 4.školskog sata, VII.c razred, zajedno s razrednicom Gabrijelom Glad-Vuković, otišli smo na edukativni koncert Glazbeni poučak koji se odvijao u Kinu Valli. Prezentirao se "ROYA QUARTET" sa svoja četiri saksofona. U 12.30 zauzeli smo svoja mjesta i čekali da koncert započne.

Na pozornicu su stigle četiri glazbenice: Petra Horvat i Jovana Joka (Hrvatska), Betka Bizjak (Slovenija) i Weronika Partyka (Poljska). Svaka je na svoj način prezentirala svoj instrument (sopran, alt, tenor i bariton saksofon . Kako glazbenice potiču iz različitih zemalja, to ih je navelo da istraživuju svoje porijeklo i porijeklo narodne glazbe svojih krajeva.

Odsvirale su nam razne skladbe. Jedna od njih bila je svima poznata skladba "Pink Panther". Naučili smo kako je saksofon konstruirao Adolf Sax te kako postoji 9 vrsta saksofona. Dvije glazbenice, osim što su svirale, odpjevale su nam i neke narodne sklabe svojih zemalja.
   Kako su se glazbenice uživile u svoje sviranje, pomalo nam je bilo i smiješno, ali, sve u svemu, bilo je to neko novo iskustvo gdje smo naučili ponešto o saksofonu. (Matea Brkljača, VII.c)
   Dana 18. listopada 2018. na Glazbenom poučku sudjelovali su i učenici petih razreda naše škole u pratnji profesora. Ovoga puta gitaru je svirao četernaestgodišnji dječak Frano Živković koji je s tri godine počeo svirati te je s osam godina završio Osnovnu glazbenu školu. Već je izdao album sa svojim pjesmama, a jedna od poznatijih mu je Pink Panter. Imao je brojne nastupe te su neki bili u Americi. Živi u Rijeci gdje ide u osmi razred Osnovne škole. (Ian Petar Miljković, 5.c)

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 19. 10. 2018.