« Svibanj 2024 »

Obavijest za učenike i roditelje o organizaciji nastave na daljinu-virtualne nastave

Poštovani učenici, roditelji!

Odlukom Ministarstva znanosti i obrazovanja, u  osnovnim i srednjim školama Istarske županije, nastava na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije  započet će od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine.

Škola će provesti pripremne aktivnosti za odvijanje takvog oblika nastave danas u četvrtak 12. 3. do kraja dana.

Preduvjeti koje moramo ispuniti za takav oblik nastave su:

1. Učenici predmetne nastave MORAJU poznavati svoj AAI identitet. (mail adresa i zaporku) kako bi se mogli uključiti u virtualnu nastavu.
    Provjeru možete izvršiti ovdje: https://provjera.skole.hr
  2. Ako su podatci izgubljeni ili netočni (lozinka) javiti se u tajništvo škole na 052 544 410 ili na boris.bulesic@skole.hr
  3. Učenici 5. i 7. razreda će koristiti u nastavi na daljinu tablete koje su preuzeli od škole. Ako žele mogu koristiti i neko drugo računalo koje imaju kod kuće.
  4. Roditelji učenika razredne nastave će s razrednicom otvoriti komunikacijski kanal- viber grupu ili e-mail grupu ili dr. kako bi brže komunicirali. Ovaj oblik komunikacije mogu koristiti i razrednici predmetne nastave.
  5. Za učenike 6. i 8. razreda trebamo dvije informacije:
    • imaju li učenici mogućnost pristupa internetu
    • imaju li učenici računalo koje mogu koristiti za potrebe nastave na daljinu.
    • Škola ima određen broj tableta (bez SIM kartica) koje možemo staviti na raspolaganje učenicima.

Informacije o tome će prikupiti razrednici danas i  tijekom sutrašnjeg dana te ćemo sukladno dobivenim podatcima rješavati problem.

Nastava na daljinu će se odvijati:

• u virtualnim učionicama, koje će se formirati u sustavu Teamsa ili nekom drugom sustavu
  • na HTV3 za razrednu nastavu

U prilogu je dokument - Uputa učenicima kako pristupiti Teams grupi

Anita Mokorić Brščić

Microsoft-Teams-Ucenici.pdf (775.03 KB)

objavio: Anita Mokorić Brščić   datum: 12. 3. 2020.