« Svibanj 2024 »

Organiziranje nastave u školi prema potrebi od 11. svibnja

Poštovani roditelji učenika razredne nastave!

Prema odluci Vlade Republike Hrvatske, Preporuci Ministarstva znanosti i obrazovanja i Uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo u školama bi 11. svibnja trebala započeti nastava za učenike od 1. do 4. razreda.

Moram naglasiti da se ovdje radi samo o IZNIMNIM SITUACIJAMA i da neće sva djeca moći dolaziti u školu na nastavu.
Uvažavajući epidemiološku situaciju i gore navedene Preporuke MZO-a i Upute HZJZ nastava neće započeti normalno za sve učenike razredne nastave, nego će se organizirati za djecu koja moraju ispunjavati uvjete prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

- više pod opširnije -

Uvjeti koje učenici trebaju ispunjavati i o kojim Vas molim da razmislite su:

• oba roditelja djeteta su zaposlena i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu
  • dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
  • niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
  • niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu stariji od 65 godina
  • niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19
  • dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, oba roditelja MORAJU POTPISATI PISANU IZJAVU u kojoj (pod punom materijalnom i krivičnom odgovornošću) jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti.

O svim drugim detaljima organizacije nastave, mjerama dolaska u školu, boravka u školi, odlaska iz škole, prijave djece za nastavu u školi i načinu potpisivanje izjave bit ćete obaviješteni u sljedećem tjednu od 4. svibnja.

Za učenike koji bi eventualno dolazili u školu ( maximalno 9 iz istog odjeljenja) nastava bi dijelom bila u školi (hrvatski jezik, likovna kultura, matematika, priroda i društvo, glazbena kultura-1.,2. i 3. razred), a u virtualnom obliku iz engleskog jezika, talijanskog jezika, informatike,  vjeronauka i glazbene kulture-4. razredi, 2b i 2c razred.

Nastava za djecu koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati putem komunikacijskih kanala koje su uspostavile njihove učiteljice, odnosno u virtualnom obliku. Ukoliko ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se odvijati virtualno za sve učenike.

Na kraju, Škola će osigurati, u skladu s mogućnostima, uvjete da bi dijete moglo pohađati nastavu pri čemu će se učenik trebati pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi.

objavio: Anita Mokorić Brščić   datum: 3. 5. 2020.