« Svibanj 2024 »

UNICEF-ov projekta Škole za Afriku i dalje u našoj školi

Već petu godinu za redom OŠ Veruda je uključena u UNICEF-ov međunarodni projekt Škole za Afriku. Vjerujemo kako smo kroz dugogodišnje sudjelovanje u projektu barem donekle prethodnim i trenutnim generacijama učenika naše škole usadili određene životne vrijednosti. U projektu sudjeluju svi zainteresirani učenici i djelatnici škole, a uglavnom se provodi kroz sate razrednika i redovnu nastavu geografije.

Prethodne 2019./2020. školske godine projekt Škole za Afriku na razini naše škole se zbog aktualne situacije oko virusa covid-19 provodio isključivo kroz edukaciju učenika, dok su akcije prikupljanja donacija za djecu Madagaskara bile tek u začetku.

Od početka listopada 2020. u našoj školi je pokrenuta akcija „Svakog tjedan kuna jedna“, a planirano je da se provodi do kraja nastavne godine. Na žalost zbog slične situacije u kojoj smo se zatekli prethodnu nastavnu godinu realizacija akcije je povremeno obustavljana, no to nije obeshrabrilo naše učenike. Unatoč svim problemima s kojima se susrećemo u ovim nesvakidašnjim okolnostima tijekom listopada i studenog za djecu Madagaskara smo prikupili 706,15 kn. Svakako napominjemo da je tu pribrojen i onaj mali dio kojeg smo prikupili tijekom prethodne nastavne godine. Prikupljene donacije su uplaćen na račun UNICEF-a, a u nastavku nastavne godine ćemo se i dalje baviti odgojno-obrazovnim i humanitarnim radom. Akcija „Svakog tjedna kuna jedna“ će se nastaviti tijekom drugog polugodišta, a ovim putem se zahvaljujemo svim učenicima predmetne nastave te učenicima trenutnog 3.a razreda koji su sudjelovali u dosadašnjoj provedbi akcije.

Također, unatoč nemogućnosti okupljanja u zajedničkim prostorijama škole možete u prolazu „škicnuti“ na mali info punkt o Školi za Afriku kojega su uredili učenici 7.c razreda povodom Međunarodnog humanitarnog dana kojega smo simbolično obilježili 23. studenog.

Za sva dodatna pitanja oko sudjelovanja u programu UNICEF - Škole za Afriku u OŠ Veruda se možete obratiti učitelju geografije Ivanu Gambiroži koji je zadužen za koordiniranje projekta u našoj školi.

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 23. 12. 2020.