« Svibanj 2024 »

Natjecanje iz geografije 2020./2021.

Kao i ranijih godina, ove godine također je bio velik interes učenika naše škola za sudjelovanje na natjecanju iz geografije. Školska razina natjecanja provedena je 22. veljače, a natjecanje je održano u školi putem digitalnog alata Microsoft Forms. Na školskoj razini natjecanja, pod mentorstvom učitelja geografije Ivana Gambirože,  sudjelovao je 18 učenika (8 učenika 5. razreda, 7 učenika 6. razreda, 3 učenika 8. razreda). Na žalost na ovogodišnjem natjecanju nismo imali sudionike u kategoriji 7. razreda jer su oni uključeni u eksperimentalni program iz geografije koji ne prati odgojno-obrazovne ishode predviđene za samo natjecanje. (Smatramo da je to diskriminirajuće za učenike jer nisu svi imali jednake prilike.)

Županijsko natjecanjeje trebalo biti provedeno u Žminju, no s obzirom na epidemiološke mjere i ono je realizirano u prostoru naše škole. Natjecanje je provedeno 25. ožujka, a u njemu je sudjelovalo čak 8 učenika naše škole, što je nešto više od 44 % učenika koji su pristupili školskoj razini natjecanja. Sudionici na županijskoj razini u kategoriji 5. razred bili su Mak Grbac (5.a), Aleks Mlač (5.a) i Filip Mužinić (5.a), a u kategoriji 6. razreda Klara Berljavac (6.b), Jelena Bojović (6.c), Adriana Pirović Vareško (6.b), Luka Pahljina (6.a) i Tara Tijanić (6.a). Svi učenici ostvarili su izvrsne rezultate, a učenik Luka Pahljina bio je predložen za državnu razinu natjecanja. Na žalost malo je nedostajalo da ide dalje, no vjerujemo da ga to neće obeshrabriti te da će nam ostati uporan kao i do sad.

Ovim putem čestitamo svim sudionicima, a svakako zaslužuju i dodatne pohvale jer su pokazali uloženi trud i ostvarili izvrsne rezultate neovisno o svim okolnostima u kojima se nalazimo već više od godinu dana. Bravo, ostanite nam takvi i ubuduće!

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 1. 4. 2021.