Bal pod maskama

Poklade su svečano razdoblje prije korizme u kojem se priređuju povorke maškara, kostimirani i maskirani plesovi. Karnevalske svečanosti obično uključuju maskirane povorke i plesove, bakljade, vatromete, obasipanje cvijećem, konfetima i korijandolima, te na kraju svečano spaljivanje ili pokapanje velike lutke, 'pusta', personifikacije „princa karnevala”.

U našoj školi nismo spaljivali pusta niti pripredili vatromet, ali smo se maskirali u najneobičnije likove, znane i neznane. Na pokladni utorak 25.2.2020. učenici razredne nastave u povorci su obišli kvart, a u školskoj dvorani priređeno je pravo veselje pod maskama. U fotogaleriji pogledajte što sve mogu dječja mašla i vrijedne ruke naših školaraca.

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 28. 2. 2020.