Susreti prijateljstva - Svatko je jedinstven na svoj način

U Domu hrvatskih branitelja u Puli 21. listopada 2015.godine svečano je otvoren 13. sportsko-rekreativni i kulturni susret osoba s intelektualnim teškoćama pod nazivom „Susreti prijateljstva“. Udruga roditelja osoba s kombiniranim smetnjama u psihofizičkom razvoju Istarske županije - Pula u suradnji s Dnevnim centrom za radnu terapiju i rehabilitaciju Pula organizirala je ovaj susret s ciljem socijalne rehabilitacije i integracije osoba s intelektualnim teškoćama djece predškolske i školske dobi. Svečano otvaranje susreta organizirano je kao niz nastupa glazbeno-scenskog programa. Ovim 13. susretom obuhvaćeno je više od 500 sudionika - što organizatora, izvođača te volontera koji su svake godine sve brojniji.

Foto galerija: http://os-veruda-pu.skole.hr/galerija?show=album&id=19

21.10.2015 - SUSRETI PRIJATELJSTVA

SVATKO JE JEDINSTVEN NA SVOJ NAČIN

U Domu hrvatskih branitelja u Puli 21. listopada 2015.godine svečano je otvoren 13. sportsko-rekreativni i kulturni susret osoba s intelektualnim teškoćama pod nazivom „Susreti prijateljstva“. Udruga roditelja osoba s kombiniranim smetnjama u psihofizičkom razvoju Istarske županije - Pula u suradnji s Dnevnim centrom za radnu terapiju i rehabilitaciju Pula organizirala je ovaj susret s ciljem socijalne rehabilitacije i integracije osoba s intelektualnim teškoćama djece predškolske i školske dobi. Svečano otvaranje susreta organizirano je kao niz nastupa glazbeno-scenskog programa. Ovim 13. susretom obuhvaćeno je više od 500 sudionika - što organizatora, izvođača te volontera koji su svake godine sve brojniji.

Na svečanom otvorenju, u tom vrlo zanimljivom, zabavnom i ugodnom nastupu sudjelovalo je puno škola, vrtića, udruga i ustanova. Učenici naše škole tom su prigodom izveli fantastičan rasplesani glazbeno-plesni nastup pod nazivom ''Rasplesana Veruda''. U izvedbi su sudjelovali učenici VII.c i VIII.c razreda pod vodstvom razrednica Paole Kuhar i Tee Šiško.

Ovom prigodom smo razgovarali s voditeljicom projekta Vesnom Radolović iz Udruge roditelja osoba s kombiniranim smetnjama u psihofizičkom razvoju Istarske županije,  koja je za naš školski list izjavila da jo vrlo zadovoljna brojem odazvanih udruga i ustanova, da sljedeće godine očekuje jos veći broj i da je ova manifestacija osmišljena upravo zato da se osobe s teškoćama zbližavaju i integriraju u život uže i šire zajednice. (Matilda Nikić, Dren Dejanović)

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 14. 2. 2016.