"Trkom protiv nasilja"

U srijedu 24.02.2016. učenici petih razreda naše škole u pratnji razrednika Roberta Škare, Korane Lukić-Šuran i Mije Levak sudjelovali su u utrci  "Trkom protiv nasilja". "Dress code" bile su ružičaste majice ili bilo kakav ružičasti detalj s porukom podrške borbi protiv nasilja. Ideja je nastala u Kanadi 2007. godine kada se jedan dječak u školi pojavio u ružičastoj majici u znak podrške oboljeloj majci i zbog tog postao predmet vršnjačkog zlostavljanja. Njegovi školski kolege stali su uz njega i također obukli ružičaste majice. "Dan ružičastih majica" ubrzo se proširio diljem svijeta pa se tako i u našem gradu obiljaževa ovom utrkom svih pulskih petaša.Trka je počela u 12 sati, a trasa je bila duga 1,5 kilometar. Nakon utrke učenici su okrijepili uz fritule i čaj i nastavili družiti uz zabavni program Čarobne frule. (Mia Lilić)

Fotogalerija: http://os-veruda-pu.skole.hr/galerija?show=album&id=27

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 26. 2. 2016.