Filantropija…?

U četvrtak 27. listopada 2016. godine učenici 8.a i 8.b razreda u pratnji svojih razrednica Nataše Krbavčić Mezulić i Martine Čiković Petrović posjetili su izložbu pod nazivom ,,Filantropija…?“ u izložbenom salonu "Sveta Srca". Kustosica Tina Širec provela ih je izložbom, na kojoj su zabilježeni povijesni trenuci našeg grada Pule.

Izložba je bila i interaktivna pa su se učenici mogli sami i sami okušati u zabijanju čavlića čekićem u drvenu skulpturu - repliku Svjetionika željeza. Izložbeni primjerak osmislila je i izradila, kao i niz ostalih izložaka i aktivnosti, naša učiteljica likovne kulture Korana Lukić Šuran. Nakon izložbe djeca su u gornjem izložbenom dijelu položila dijelove mozaika koei su izradili u školi zajedno sa svojim razrednicama. Zajedno s ostala 34 dijela koja su izrađivali učenici naše i drugih škola činit će veliki mozaik po uzoru na onaj iz Eufrazijeve bazilike u Poreču, a bit će postavljen u pulskoj bolnici gdje će krasiti dječji odjel. Nakon slaganja mozaika učenici su bojali zidni crtež koji je izradila učenica naše škole Mia Duić pod mentorstvom učiteljice Lukić Šuran, pečatirali drvenim pečatima te pisati bambusovim trskama. (M. Nikić)

U popodnevnim satima izložbu su posjetili i učenici 5.a razreda u pratnji razrednice Tee Šiško i prošli sve aktivnosti izložbe kao i njihovi kolege osmaši.

Ponosni smo na našu učiteljicu Koranu Lukić Šuran i učenicu Miju Duić koje su, aktivno sudjelujući u osmišljavanju ove hvale vrijedne izložbe pokazale kako djelovati u užoj i široj zajednici i izvan škole i kako primijeniti znanja i sposobnosti u svakodnevnom životu, od čega dobrobit imaju i pojedinci i zajednica. Čestitamo! :)

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 29. 10. 2016.