Susret s piscem - Jadranka Čunčić Bandov razveselila učenike razredne nastave

Jadranka Čunčić Bandov, autorica brojnik igrokaza za djecu, predstavila se 28. listopada 2016. godine učenicima razredne nastave. Po jedan školski svi učenici prvih, drugih, trećih i četvrtih razreda uživali su u lutkarskoj predstavi koju je uprizorila sama autorica. Vrsnom glumom i maštovitim lutkama povela je učenike u čarobni svijet lutkarskog kazališta, izazvala obilje emocije i prepuna srca. Učenici su i sami sudjelovali u predstavama i postali na tren pravi mali glumci.  Fotogalerija

Spisateljica je rođena 1956. godine u Velikoj Gorici. Završila je školu za odgajateljice u Zgrebu, gdje je na Filozofskom fakultetu diplomirala umjetnosti i češki jezik. Još kao učenica Škole za odgajatelje uključila se u rad lutkarskog kazališta Kvak. Igrokazi su joj objavljeni u raznim zbornicima, priručnicima, čitankama i časopisima za djecu te u antologiji hrvatskoga dječjeg igrokaza. Do sada je objavila zbirke: Razgovori u travi, Od jarca do komarca, Igre sa zmajevima, Šale, trice, zvrndalice; Puž na raskrižju te slikovnicu Iju-ju i strip-album Boduljko i Žbunika. Igre sa zmajevima uvrštene su u lektiru za četvrti razred osnovne škole. Autorica je teksta lutkarske serije Tikvici. Članica je Društva hrvatskih književnika i Hrvatske zajednice samostalnih umjetnika.

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 31. 10. 2016.