Susret s književnicom - Bojana Meandžija

U petak 18.11.2016. prigodom Dana sjećanja na Vukovar OŠ Veruda ugostila je književnicu Bojanu Meandžiju koja je i sama bila u Domovinskom ratu. Književnica je učenicima sedmih i osmih razreda predstavila autobiografski roman „Trči! Ne čekaj me…“ u kojem opisuje svoje odrastanje u ratom zahvaćenom Karlovcu. Učenici 8.a, 8.b, 8.c i 7.b pomno su pratili Bojanine riječi kroz koje je na zanimljiv i svima blizak način progovarala o svojim i iskustvima svojih prijatelja, o odrastanju tinejdžera u doba rata. Učenici i učitelji poslušali su izvor koji je načinila sama književnica u kojem se proglašava završetak rata. Lijepim i pomalo bolnim riječima književnica je taknula srca učenika i učitelja, tako da neki suze nisu mogli skriti. Nakon ugodnog druženja spisateljica je na knjige ispisala osobne posvete učenicima. Susretom s Bojanom na najdirljiviji način obilježili smo Dan sjećanja na Vukovar, a učenici kojima je teško bilo zamisliti svu muku rata osvijestili su važnost mira i slobode kojih nismo svjesni dok ih ne izgubimo (M. Nikić)

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 22. 11. 2016.