Drugo mjesto na Zavičajnom kvizu

U Novigradu je 12. listopada 2018., u organizaciji Katoličkog društva prosvjetnih djelatnika Istre mons. Antuna Heka, održan 8. zavičajni kviz Krasna zemljo – Meraviglioso paese. Pokrovitelj kviza bila je Istarska županija, a domaćin OŠ Rivarela Novigrad – SE Rivarela Citttanova. Na kvizu je sudjelovalo 13 osnovnih i 13 srednjih škola Istarske županije s ukupno 52 učenika i 25 mentora. Tema je ovogodišnjeg kviza bila povijest Istre s naglaskom na Novigrad i Istru u Prvom svjetskom ratu.

Našu školu predstavljali su Sara Jelić iz 8.c razreda i Juraj Unukić iz 8.a razreda uz mentoricu učiteljicu povijesti Miljanu Skrobe Damjanić. U jakoj konkurenciji osvojili su odlično drugo mjesto. Čestitamo natjecateljima i mentorici!

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 15. 10. 2018.