MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE

Dana 16. studenog 2018. godine održava se Međunarodni dan tolerancije. Učenici četvrtog razreda toga su dana izrađivali papirnate ruke kojima su iznosili svoja mišljenja. Poruke s ruku bile su napisane u skladu s njhovim osjećajima i odnosu prema drugoj djeci. Naučili su da postoje različiti ljudi, da nismo svi jednaki, da nitko nije savršen i da se dobro dobrim vraća. Izrađivanje ruku učenike je potaknulo na razmišljanje o toleranciji, odnosima prema ljudima s poteškoćama u razvoju  i što sve utječe na toleranciju. Naučili su da na toleranciju utječu osobine pojedinca, iskustvo, televizija, mediji i časopisi. Djeca su na ovaj način naučili što zapravo znači tolerancija i promišljali o njoj u raznim kontekstima. (I.D.)

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 21. 11. 2018.