RECI DROGI - NE!

U ponedjeljak 26..studenoga 2018. godine u našoj školi održala se za sve učenike sedmih razreda  predstava "Reci drogi - NE!" o ovisnosti i borbi protiv svih vrsta ovisnosti. Mjesec  borbe protiv ovisnosti održava se od 15. studenog do 15. prosinca svake godine, te se u sklopu njega održavaju razne aktivnosti za mlade kojima se pokušava podignuti svijest o opasnosti ovisnosti. U Republici Hrvatskoj daleko najrašireniji oblik ovisnosti je ovisnost o nikotinu, a slijede droga i alkohol. S obzirom da se s pušenjem, drogama i alkoholom počinje eksperimentirati upravo u adolescentskoj dobi, ovom zanimljivom predstavom namijenjenom sedmašima izvođači su potaknuli učenike na razmišljanje i raspravu o štetnosti konzumiranja duhana, droge i alkohola. U sklopu predstave dvoje mladih glumaca dočarali su nam ponašanje ovisnika, mladih pred izazovom konzumacije štetnih supstanci, djece i  roditelja. Pretstavi je nazočio i kontakt policajac koji nam je objasnio koja je njega uloga u našem kvartu i pozvao nas da mu se slobodno obratimo kada imamo bilo kakvu teškoću ili neželjenu situaciju bez straha jer je anonimnost zagarantirana. (I.T.)

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 28. 11. 2018.