kultura

"Pulica u kaputu" - treći razredi u Kinu Valli na projekcijama i radionicama

U Kinu Valli se od 14. do 20. studenog održala 1. Pulica u kaputu, jesenja inačica filmskog programa Pulskog filmskog festivala namijenjenog najmlađima. Animirani i igrani filmovi, nagrađeni na svjetskim filmskim festivalima, bili su jamac tjedna zabave i edukacije.

Učenici 3. a, b i c razreda OŠ Veruda prisustvovali su projekciji dugo očekivanog Malog princa - 70 godina nakon objavljivanja knjige Antoinea de Saint-Exupéryja taj je kultni klasik dobio animiranu adaptaciju.

Animirana pustolovina započela je fotografiranjem s poznatim animiranim junacima te nezaobilaznim kokicama kako bi doživljaj bio potpun. Uz filmski program održane su i Radionice izrade animirane knjige pod vodstvom mentora Vibora Juhasa i Manuela Šumberca. U dvosatnoj radionici izrade flip booka (filmske knjige) sudjelovali su učenici 3.a razreda. U uvodnom i teorijskom dijelu učenici su dobili kratki uvid u svijet animacije i animiranog filma. Flip book (filmska knjiga), jedna od tehnika animacije, učenicima je predstavljena kroz inspirativne radove, a zatim i kroz praktični dio radionice u kojem je svatko od polaznika, uz stručno vodstvo mentora, izradio svoj primjerak flip booka. Svaki učenik kreirao je svoju malu animiranu priču i otkrio čudesni svijet animacije.

Fotogalerija: http://os-veruda-pu.skole.hr/galerija?show=album&id=57

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 27. 11. 2015.