kultura

Treći razredi u božićnoj šetnji gradom i na predstavi "Palčica" u INK

Kraj prvog polugodišta učenici trećih razreda obilježili su 22. prosinca 2015. šetnjom gradom, posjetom Božićnom sajmu kreativnosti na Giardinima, susretom s Djedom Mrazom ispred njegove kuće, a potom su u INK pogledali predstavu za djecu „Palčica“. Učenike je razveselio lijepo okićen, osvijetljen centar grada koji je upotpunjen novom atraktivnom Kućom Djeda Mraza. Kreativnost izlagača na Božićnom sajmu kreativnosti upotpunila je doživljaj šarenilom boja i okusa koji su oduševili učenike. Djed Mraz i njegovi pomagači učenicima su podijelili bombone i slikali se s njima za uspomenu na njihov susret. Potragu za prigodnim darom završili su u INK predstavom za djecu „Palčica“. "Palčica" je priča o maloj djevojčici koja u svojoj avanturi otkrivanja svijeta koji je okružuje istovremeno otkriva sebe, svoje mogućnosti i sposobnosti. Unatoč tome što je mala, ne veća od palca, ona se upušta u pustolovinu pronalaska svog dara, jer svatko je u nečemu darovit, jedinstven bez obzira bio velik ili malen. 'Palčica' je predstava polaznika Dramskog studija Istarskog narodnog kazališta, nastala prema djelu Hansa Christiana Andersena, koje je obradila Marijana Peršić, dok je redateljica predstave Andrea Gotovina.

Fotogalerija: http://os-veruda-pu.skole.hr/galerija?show=album&id=58

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 28. 12. 2015.