kultura

Povijest zavičaja - terenska nastava trećih razreda

U četvrtak, 14.4. 2016. učenici trećih razreda su u pratnji učiteljica A.V. Kulić, G. Matika i S. Vitasović u okviru terenske nastave iz Prirode i društva posjetili Povijesni i pomorski muzej Istre gdje su uz stručno vodstvo saznali mnogo zanimljivih, povijesnih činjenica o prošlosti zavičaja. Učenici su prošetali starogradskom jezgrom Pule i obišli kulturno-povijesne znamenitosti. Posjetili su Augustov hram na Forumu posvećen božici Romi i caru Augustu, kapelu sv.Marije Formoze, Herkulova vrata, Dvojna vrata, Slavoluk Sergijevaca - Zlatna vrata te najpoznatiji i najznačajniji spomenik - pulsku Arenu. Učenici se na taj način pobliže upoznaju s prošlosti svog zavičaja i  životom predaka koji su u prošlosti živjeli na ovim prostorima, potiče ih se na upoznavanje, posjećivanje i čuvanje kulturno-povijesnih spomenika.
Učenici su sa zanimanjem i sami iznosili naučeno o povijesti zavičaja i kulturno-povijesnim spomenicima, a na satu likovne kulture ugljenom su nacrtali njima najzanimljiviji ili najljepši spomenik.

Fotogalerija: http://os-veruda-pu.skole.hr/galerija?show=album&id=65

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 15. 4. 2016.