Naša putovanja

6.11.2015. - Da Vinciju u pohode – jednodnevni izlet u Zagreb

Učenici petih, šestih, sedmih i osmih razreda u pratnji učitelja Tee Šiško, Ivana Gambirože, Miljane Skrobe Damjanić, Antonie Volf Kulić i Roberta Škare posjetili su 6. studenog 2015. Zagreb, glavni grad Hrvatske. U sklopu jednodnevne terenske nastave obišli su hrvatsku metropolu uz stručno vodstvo te posjetili izložbu o dragom kamenju, starim spomenicima i životinjama u Prirodoslovnom muzeju. Ipak, najvažniji događaj toga dana bila je izložba radova i izuma Leonarda Da Vincia, talijanskog slikara, arhitekta, izumitelja, glazbenika, kipara, filozofa, matematičara i inženjera, ukratko najvećeg genija renesanse. Na izložbi “Genij i njegovi izumi” vidjeli smo rekonstrukcije njegovih izumljenih strojeva, ali i reprodukcije najpoznatijih slika i crteža, anatomskih studija i njegovih slavnih kodeksa. Umorni, ali zadovoljni učenici su se predvečer uputili natrag svojim kućama, prepuni dojmova i novih saznanja. (Sara Šiško)

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 9. 11. 2015.