Naša putovanja

Osmaši na ekskurziji 3.-6.5.2016.

Učenici VIII.a, VIII.b i VIII.c razreda OŠ Veruda, zajedno s razrednicima Gabrijelom Glad – Vuković, Robertom Dorićem, učiteljicom Tatjanom Perić Frivarski i asistenticom Mirjanom Ban otišli su na ekskurziju od 3.do 6.svibnja 2016.godine u srednju Dalmaciju.

Prvog dana, nakon ručka u Starigradu, obišli smo NP Paklenica. Nakon obilaska,u večernjim satima smjestili su se u Zadru.

Slijedeći dan je bio rezerviran za odlazak u MUZEJ ANTIČKOG STAKLA u Zadru ( demonstracija puhanja – izrade stakla, demonstracija malih minijaturnih bočica ). Uslijedilo je razgledavanje Sportskog Centra Višnjik u sklopu kojeg je i gradski pokriveni bazen, gdje su se učenici i učitelji kupali. Nakon ručka otišli smo u razgledavanje grada Zadra uz stručnog vodića (šetnja starogradskom jezgrom, zadarskom rivom - Morske orgulje i Pozdrav suncu, sveti Donat, Kalelarga, crkva sv.Šimuna, Trg pet bunara, Trg tri bunara).

Trećeg dana otišli smo brodom na cjelodnevni izlet u NP Kornati, koji obuhvaća 147 otoka, otočića i grebena, a protežu se usporedo sa stjenovitom obalom. Nakon dolaska na obalu, predviđena je šetnja gradom.

Zadnji dan izleta je bio predviđen za Sokolarski centar, koji je smješten u gustoj borovoj šumi šibenske Dubrave, samo 8 km od središta Šibenika. Tamo smo upoznati s tajanstvenim životom sokolova, dugouhih sova i ostalih ptica. Predavanje i demonstracija tih ptica nezaboravan je i jedinstven doživljaj u prirodnom okruženju.

U mjestu Skradinu smo  ručali, a zatim smo krenuli prema Biogradu na Moru. Prošetali smo gradom te smo se uputili u Pulu. Stigli smo kućama u kasnim večernjim satima. (Gabrijela Glad-Vuković)

Fotogalerija: http://os-veruda-pu.skole.hr/galerija?show=album&id=48&limit=&curr_page=0

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 10. 5. 2016.