Naša putovanja

Učenje kroz igru u Parku prirode Učka

Učenici drugih razredaučenici drugih razreda OŠ Veruda Pula, u pratnji razrednica L. Šarić (2.a), P. Butković (2.b) i M. Bertetić (2.c) te vjeroučitelja B. Jerkovića otišli su 5. svibnja 2016. godine na jednodnevni izlet autobusom do Parka prirode Učka. Pri dolasku autobusa na Učku vodiči su dočekali izletnike. Nakon kratkog upoznavanja s pojmom Parka prirode Učka i pravilima ponašanja u njemu vodiči su poveli učenike i učitelje Malikovom stazom. Na stajalištima pobliže se upoznavao biljni i životinjski svijet PP Učka, utvrđivala su se pravila ponašanja u njemu, a nakon učenja uslijedila je radionica na livadi. Učenici su uz stručno vodstvo ispunjavali radne listiće Programa edukacije Parka prirode Učka prilagođene za druge razrede osnovne škole.
U povratku učenici su obišli špilju Feštinsko kraljevstvo u selu Feštini nedaleko Žminja i izlet zaključili opuštenjem uz igru na obližnjoj livadi. (L. Šarić)

Fotogalerija: http://os-veruda-pu.skole.hr/galerija?show=album&id=61

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 7. 5. 2016.