Nogometaši NK Istra 1961 posjetili OŠ Veruda

Nogometaši NK Istra 1961 posjetili su našu školu i, u svrhu omasovljavanja kluba, predstavili se trećim razredima. Susret se održao u školskoj dvorani, a naši trećaši jedva su dočekali zvijezde gradskog nogometa. Goran Paracki (bivši učenik naše škole), Mateo Bertoša (Slovenija), Risto Mitrevski (Makedonija) i Jamilu Collins (Nigerija) predstavili su se učenicima, pokazali svoja umijeća, odigrali pokoju utakmicu i proveli vrijeme u ugodnom razgovoru, odgovarajući na pitanja znatiželjnih učenika. Na kraju druženja nogometaši su učenicima podijelili postere, autograme i fotografirali se za uspomenu i dugo sjećanje. U ime škole nogometašima je uručen uokvireni likovni uradak naših učenika.

Različitosti nogometaša s obzirom na porijeklo, jezik i kulturu upravo su dobar primjer tolerancije i multikulturalnosti i dokaz kako te različitosti nisu prepreka za izvrsnu suradnju i postizanje rezultata već poticaj za širenje spoznaja o drugim kulturama i jezicima.

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 13. 10. 2016.