Nastavak projekta „Svatko je jedinstven na svoj način“

Nastavak projekta „Svatko je jedinstven na svoj način“  u kojem sudjeluju naša škola i štićenici Udruge roditelja osoba s kombiniranim smetnjama u psihofizičkom razvoju Istarske županije – Pula uslijedio je 20. svibnja 2016. godine kada su učenici 7.c i 8.c razreda u pratnji svojih razrednica Paole Kuhar i Tee Šiško posjetili svoje dugogodišnje prijatelje.

Bila je to prilika za druženje, prisjećanje na neke davne, ali i ne tako davne događaje, smijeh i šale. Na početku su štićenici Udruge upriličili kratki kulturno- umjetnički program u kojem je briljirao Marin, koji je odnedavno štićenik, a za ovu je prigodu odsvirao nekoliko svima poznatih pjesama. Marin je, kako smo saznali, taj dan slavio rođendan, te su učenici spontano, nakon njegovo nastupa, svi jednoglasno otpjevali mu pjesmu Sretan rođendan.

Nakon kulturno- umjetničkog programa djelatnici Udruge kratko su predstavili Udrugu i same štićenike, a onda je uslijedila radionica. Jedna je grupa učenička zajedno sa štićenicima ukrašavala predmete decoupage tehnikom dok je druga grupa izrađivala ogrlice i narukvice od raznobojnih perlica i ukrasa. Izrađeni predmeti biti će prodavani na završnoj izložbi i predstavljanju projekta koji će uslijediti u lipnju u Gradskoj knjižnici.

Učenicima 8.c razreda ovo je već četvrta godina sudjelovanja u projektu, a ove su godine poveli sa sobom svoje mlađe prijatelje da bi se, kako sami kažu, suradnja nastavila i sljedeće godine kada odu iz osnovne škole. Vjerujemo da će 7.c nastaviti ovu hvalevrijednu tradiciju i sljedeće godine.

objavio: Jelena Urošević-Hušak   datum: 23. 5. 2016.